Το Αγρίνιο... εμπνέει τον Φορτούνη για ρεκόρ!

Διαβάστε ποιο προσωπικό ρεκόρ έσπασε ο Κώστας Φορτούνης στο Αγρίνιο το Σάββατο και κρατούσε από αγώνα κόντρα στον... Παναιτωλικό! Το στατιστικό που φανερώνει πόσο καθοριστικός είναι ο 25χρονος άσος για τον Ολυμπιακό.

SUPERLEAGUE / ÐÁÍÁÉÔÙËÉÊÏÓ - ÏÓÖÐ / / (ÖÙÔÏÃÑÁÖÉÁ: LATO KLODIAN / EUROKINISSI)
fortounis EUROKINISSI

Μόλις έξι λεπτά χρειάστηκε ο Ολυμπιακός στο Αγρίνιο για να ανοίξει το σκορ. Ο Μάριν έδωσε κάθετη πάσα στον Φορτούνη και αυτός με όμορφη κίνηση, ανάμεσα στους αμυντικούς, άνοιξε το σκορ με όμορφο σουτ.

Αυτό το γκολ ήταν ιστορικό για τον 25χρονο μέσο, αφού αποτελεί το γρηγορότερο στην καριέρα του στο πρωτάθλημα με τη φανέλα των πρωταθλητών Ελλάδας! Το αμέσως προηγούμενο ρεκόρ ήταν στο 7ο λεπτό, ξανά απέναντι στον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο στη νίκη με 5-2 για τους "κόκκινους".

Συνολικά ο Κώστας Φορτούνης έχει σκοράρει 14 γκολ στο πρώτο ημίχρονο ( στο πρωτάθλημα πάντα) με τον Ολυμπιακό, εκ των οποίων τα 10 διαμόρφωσαν το σκορ σε 1-0. Κάτι που δείχνει πόσο σημαντικός είναι ο Τρικαλινός μεσοεπιθετικός για την ομάδα του.