Σκόρπισε τρόμο η Γιουνάιτεντ!

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ήταν ανώτερη, άργησε να σκοράρει στο πρώτο μέρος, όμως μέσα σε ένα τετράλεπτο "φωτιά" στο δεύτερο ημίχρονο διέλυσε με 4-0 την Σουόνσι στο Venue Liberty Stadium (VIDEO).

Manchester United's Paul Pogba celebrates scoring his side's fourth goal of the game during the English Premier League soccer match between Manchester United and West Ham United at Old Trafford in Manchester, England, Sunday, Aug. 13, 2017. (AP Photo/Dave Thompson)
pogba AP

Η ομάδα του Ζοζέ Μουρίνιο από το ξεκίνημα του αγώνα έδειξε πως φέτος δεν θα... χαριστεί. Μόλις στο 9ο λεπτό είχε δοκάρι με τον Τζόουνς, ενώ στη συνέχεια έχασε 2-3 σπουδαίες ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ.

Τελικά το 1-0 έκανε ο Έρικ Μπαϊγί με το που συμπληρώθηκαν 45 λεπτά αγώνα με... καρατιά πάνω στη γραμμή της εστίας! Στη συνέχεια ο ρυθμός έπεσε, με τους φιλοξενούμενους να έχουν τον έλεγχο του αγώνα.

Ένα τετράλεπτο "φωτιά", ωστόσο, έδωσε διάσταση θριάμβου στη νίκη της Γιουνάιτεντ. Στο 80' ο Λουκακού έκανε το 2-0 από το σημείο του πέναλτι, ενώ στο 82' ο Πογκμπά με πλασέ έγραψε το 3-0. Δυο λεπτά αργότερα, στο 84ο λεπτό, ο Μαρσιάλ διαμόρφωσε το τελικό 4-0 μετά από πανέμορφο συνδυασμό.

ΣΟΥΟΝΣΙ:Φαμπιάνσκι, Νότον, Φερνάντες, Μόσον, Όλσον, Φερ, Μέσα (67' Νάρσινχ), Μπάρτλεϊ (67' Ράουτλετζ), Κάρολ, Αγιού, Άμπραχαμ (82' Μακμπέρνι).

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ:Ντε Χέα, Βαλένσια, Μπεγί, Τζόουνς, Μπλιντ, Μάτιτς, Πογκμπά, Μάτα (75' Φελαϊνί), Μχιταριάν, Ράσφορντ (75' Μαρσιάλ), Λουκακού.