Γκολ μετά από ενάμιση μήνα ο Μήτρογλου

Η Μαρσέιγ πετούσε φωτιές στην επίθεση και διέλυσε 6-3 την ουραγό Μετς, με τον Κώστα Μήτρογλου να πετυχαίνει το τελευταίο τέρμα της ομάδας του. Τρία γκολ για τους φιλοξενούμενους μετά την είσοδο του "πιστολέρο".

marseille mitroglou

Στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα, που οδηγεί απευθείας στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ, ανέβηκε η Μαρσέιγ μετά το εντυπωσιακό 6-3 επί της Μετς, που μόνο με θαύμα θα γλιτώσει τον υποβιβασμό.

Σανσόν, τρεις φορές ο Τοβέν και από μία οι Ζερμέν, Μήτρογλου έκαναν... πάρτι κόντρα στους ουραγούς. Ο Έλληνας άσος πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 69ο λεπτό στη θέση του Σανσόν και έξι λεπτά αργότερα έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα, σκοράροντας μετά από τις 13/12/2017.

Η ομάδα του Γκαρσία χαλάρωσε υπερβολικά προς το τέλος και δέχθηκε τρία τέρματα από τους Μολέ, Νιάν, ενώ στο τέλος θα μπορούσε να γίνει ακόμα και το 6-4!