Τα highlights του Ολυμπιακός - Λίβερπουλ (VIDEO)

Ο Ολυμπιακός κοίταξε στα μάτια τη Λίβερπουλ, είχε περισσότερες και καλύτερες ευκαιρίες, αλλά ηττήθηκε με 1-0. Θυμηθείτε σε VIDEO την εξέλιξη του αγώνα.

Οι καλύτερες φάσεις του αγώνα

6': Γκολ για τη Λίβερπουλ με σουτ από τον Στέρλινγκ

11': Άστοχο σουτ του Γκαζαριάν για τον Ολυμπιακό. Επέλαση του Γκαζαριάν από αριστερά, το σουτ που επιχειρεί με το δεξί είναι άστοχο.

15': Σουτ του Ντοσεβί για τον Ολυμπιακό και απόκρουση από τον Σκρτελ. Δοκίμασε το σουτ μέσα από την περιοχή ο Ντοσεβί, απομάκρυνε ο Σκρτελ

22': Άστοχο σουτ του Τζέραρντ για τη Λίβερπουλ. Κακό σουτ από τον Τζέραρντ, μακριά από την εστία η μπάλα

28': Άστοχο σουτ του Στάριτζ για τη Λίβερπουλ. Ψηλά η προσπάθεια του Άγγλου

35': Κίτρινη Κάρτα στον Σαβιόλα για θέατρο, καθώς προσπάθησε να πάρει πέναλτι σε φάση που δεν υπήρχε

37': Άστοχο σουτ του Μάρκοβιτς για τη Λίβερπουλ. Πολύ ωραία ενέργεια του Σέρβου, το πλασέ του φεύγει πάνω από την εστία.

39': Άστοχο σουτ του Διαμαντάκου για τον Ολυμπιακό. Καλή προσπάθεια του Διαμαντάκου, όχι τόσο καλό το τελείωμα, αφού η μπάλα φεύγει άουτ.

50': Σουτ στο οριζόντιο δοκάρι από τον Γκαζαριάν. Εντυπωσιακή κίνηση από αριστερά, φέρνει την μπάλα στο δεξί κι εξαπολύει έναν κεραυνό, αλλά η μπάλα χτυπάει στο δοκάρι.

73': Άστοχο σουτ του Μπουχαλάκη για τον Ολυμπιακό. Προσπάθησε για μια ακόμα γκολάρα ο Μπουχαλάκης, αλλά το σουτ δεν πήγε στην εστία.

75': Σουτ του Λάμπερτ για τη Λίβερπουλ και μπλοκάρει ο Μέγκιερι. Αδύναμη προσπάθεια, δεν δυσκολεύεται ο Ούγγρος.

77': Άστοχο σουτ του Κοουτίνιο για τη Λίβερπουλ. Πολύ καλή προσπάθεια, μόλις άουτ η μπάλα.

80': Κλέβει εντυπωσιακά ο Μπουχαλάκης, αποφεύγει έναν αντίπαλο αμυντικό, αλλά και τον τερματοφύλακα, αλλά δεν προλαβαίνει να πλασάρει για το 1-1.

89': Άστοχο σουτ του Μπουχαλάκη για τον Ολυμπιακό. Νέο δυνατό μακρινό σουτ του Μπουχαλάκη, πάλι άουτ η μπάλα.

94': Σουτ του Σάμαρη για τον Ολυμπιακό και απόκρουση από τον Τζόουνς. Καλή προσπάθεια του Σάμαρη, αλλά πάνω στον Τζόουνς η μπάλα.

Τζέραρντ και twitter εξύβρισαν τον Σαβιόλα για τις βουτιές (VIDEOS)