Ο Ντιμπάλα έχασε πέναλτι και η κορυφή πήρε φωτιά!

Στο κόλπο του τίτλου μπήκε η Λάτσιο μετά το διπλό στην έδρα της Γιουβέντους που αν και προηγήθηκε στο σκορ, έχασε με 2-1 χάρη σε δυο τέρματα του Ιμόμπιλε. Αστόχησε από την άσπρη βούλα ο Ντιμπάλα στο 97ο λεπτό (VIDEO)!

Lazio's Ciro Immobile, center, jubilates after scoring during a Europa League group K soccer match between Vitesse and Lazio at the Gelredome Arena in Arnhem, Netherlands, on Thursday, Sept. 14, 2017. (AP Photo/Peter Dejong)
Immobile AP IMAGES

Το εκπληκτικό σερί της Γιουβέντους με 41 παιχνίδια δίχως ήττα στο γήπεδο της στο πρωτάθλημα έσπασε από την Λάτσιο, αν και 97ο λεπτό η "μεγάλη κυρία" μπορούσε να το διευρύνει ακόμα περισσότερο.

Στο 23ο λεπτό ο Ντόουγκλας Κόστα άνοιξε το σκορ και όλα έδειχναν πως δύσκολα θα άλλαζε κάτι. Παρόλα αυτά ο Ιμόμπιλε στο 47' έκανε το 1-1 και με εύστοχη εκτέλεσε πέναλτι στο 54ο λεπτό έγραψε το τελικό 2-1.

Η Γιουβέντους κέρδισε πέναλτι στο 94ο λεπτό, όμως ο Πάουλο Ντιμπάλα αστόχησε από την άσπρη βούλα για δεύτερο συνεχόμενο παιχνίδι ( το έκανε και με την Αταλάντα).