Η φόρμα του γκολτζή Μολέδο "διαβατήριο" για... Ελλάδα

Την ίδια στιγμή που ο ελληνικός (και όχι μόνο) Τύπος τον θέλει κοντά στον Ολυμπιακό, ο Ροντρίγκο Μολέδο συνεχίζει απερίσπαστος τη... δουλειά του στην Ιντερνασιονάλ! Βασικός και σκόρερ το βράδυ της Δευτέρας! (VIDEO)

Στα ελληνικά πρωτοσέλιδα φιγουράρει ήδη ως το δεύτερο μεταγραφικό απόκτημα του Ολυμπιακού. Προς το παρόν πάντως αυτός όχι μόνον αγωνίζεται ως βασικός και αναντικατάστατος με την ομάδα του, αλλά πετυχαίνει και γκολ.

Ο λόγος για τον πρώην κεντρικό αμυντικό του Παναθηναϊκού και νυν της Ιντερνασιονάλ, Ροντρίγκο Μολέντο που αποτελεί τον νο1 στόχο των "ερυθρολεύκων" για το... ατσάλωμα της άμυνας.

Η ομάδα του θηριώδη στόπερ υποδέχθηκε στο "Μπέιρα-Ρίο" τη 16η της βαθμολογίας Τσαπεκοένσε και την "καθάρισε" με 3-0.

Το χορό των γκολ άνοιξε στο 39' λεπτό ο Ντε Μπρίτο, με τον Μολέδο να γράφει το όνομα του στον πίνακα των σκόρερς στο 60' λεπτό, κάνοντας το 2-0 με κεφαλιά ύστερα από εκτέλεση φάουλ. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Πάτρικ Μπεζέρα στο 84'.

ΟΙ ΦΑΣΕΙΣ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ (ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΜΟΛΕΔΟ ΣΤΟ 4:45)