Έσωσε τη Λέστερ στο 97ο λεπτό ο... επαναστάτης Μαχρέζ

Η Μπόρνμουθ κρατούσε το πολύτιμο τρίποντο μέχρι και το 96ο λεπτό. Μία πανέξυπνη απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ριάντ Μαχρέζ στο 97' όμως... πάγωσε τους φιλοξενούμενους και διαμόρφωσε το τελικό 1-1 (VIDEO).

FILE- In this Sunday, April 24, 2016 file photo, Leicester's Riyad Mahrez celebrates after scoring during the English Premier League soccer match between Leicester City and Swansea City at the King Power Stadium in Leicester, England.  Riyad Mahrez will miss a second straight Premier League game for Leicester, with coach Claude Puel saying Friday feb. 2, 2018 that the winger needs to clear his head after being subject of a bid from Manchester City at the end of the January transfer window. Mahrez has reportedly failed to turn up for Leicesters last three training sessions, and also didnt travel for the 2-1 loss at Everton on Wednesday. (AP Photo/Rui Vieira, File)
Mahrez AP IMAGES

Να λοιπόν που ο... γκρινιάρης, γιατί δεν πήγε στην Σίτι τον Γενάρη, Μαχρέζ έσωσε τα προσχήματα για την Λέστερ που η αλήθεια είναι πως παραπαίει το τελευταίο διάστημα ( πέντε ματς δίχως νίκη).

Η Μπόρνμουθ έκανε το 1-0 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κινγκ στο 35ο λεπτό και όλα έδειχναν πως θα έφευγε με το διπλό από το "Venue King Power Stadium".

Στο 96ο λεπτό όμως η Λέστερ κέρδισε φάουλ αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή του Μπέγκοβιτς και ο Μαχρέζ, που είχε... εξαφανιστεί για κάποιες εβδομάδες, ισοφάρισε στο τελικό 1-1!

Μάλιστα πέρασε τη μπάλα δίπλα από το τείχος που ήταν τραγικά στημένο.