Ο Αντριάνο τα έκανε μπάχαλο

Ο Λουίς Αντριάνο δεν τήρησε το fair play και σκόραρε κατά της Νόρτζελαντ, αλλά τρία λεπτά αργότερα οι της Σαχτάρ άφησαν με... τρόπο τους Δανούς να βάλουν γκολ και να επανακτήσουν το προβάδισμα. Η ομάδα του Λουτσέσκου, πάντως, νίκησε εύκολα 5-2 και ο Βραζιλιάνος σκόραρε ακόμη δύο φορές... νόμιμα. Δείτε το video.

Εχουμε δει πολλάκις να μη τηρείται το fair play και να σκοράρει ο αντίπαλος, όπως έχουμε δει πολλάκις να διορθώνεται το... λάθος και να... δωρίζεται γκολ.

Κάτι παρόμοιο συνέβη στην αναμέτρηση της Νόρτζελαντ με τη Σαχτάρ. Ο Λουίς Αντριάνο δεν τήρησε το fair play και πήρε τη μπάλα σκοράροντας για το 1-1, κάτι που προκάλεσε τις διαμαρτυρίες των Δανών.

Μετά από διαβουλεύσεις, οι της Σαχτάρ θέλησαν να... χαρίσουν το γκολ που "έκλεψαν", αλλά δεν συνεννοήθηκαν με αποτέλεσμα τρία λεπτά αργότερα η Νόρτζελαντ να σκοράρει με... τρόπο επανακτώντας το προβάδισμα.

Πάντως, αργότερα ο Αντριάνο σκόραρε δις... με κανονικό τρόπο.