Η πραγματικά πιο αποκαρδιωτική στιγμή του Λόρις Κάριους

Ο τερματοφύλακας της Μπεσίκτας έδωσε ξανά το δικό του ρεσιτάλ σε ευρωπαϊκή βραδιά. Δέχτηκε δύο γκολ μέσα σε πέντε λεπτά με απολύτως δική του ευθύνη, αλλά η χειρότερη στιγμή του δεν ήρθε σε κανένα από τα δύο.

Με φοβερή ανατροπή, η Μπεσίκτας κατάφερε να κερδίσει με 3-2 στην έδρα της νορβηγικής Σάρπσμποργκ και να μείνει ζωντανή στη διεκδίκηση της πρόκρισης στα νοκ-άουτ του Europa League. Βέβαια, εκτός από τη νορβηγική ομάδα, ο αντίπαλός της στο χορτάρι ήταν και ο ίδιος της ο τερματοφύλακας.

Ο Λορίς Κάριους, ο οποίος βοήθησε αρκετά τη Ρεάλ Μαδρίτης να κερδίσει το περσινό Champions League, χάρισε δύο γκολ στους Νορβηγούς ήδη από το πρώτο 5λεπτο της αναμέτρησης.

Κι όμως. Η χειρότερη στιγμή του Γερμανού γκολκίπερ ήταν η παρακάτω. Μια στιγμή που δεν βγάζει νόημα:

Ίσως θα ήταν φρόνιμο, ο Λόρις Κάριους να έχει το μυαλό του μόνο στο παιχνίδι, κατά τη διάρκεια ενός αγώνα. Ίσως.

(κεντρική φωτογραφία: AP Images/Pavel Golovkin)