Ασταμάτητη η ΑΕΛ, "πάρτι" η Λαμία

Ακόμη μια νίκη πέτυχε στη Football League η ΑΕΛ, φεύγοντας με το διπλό (1-0) από την έδρα της Καλλιθέας. Πάρτι έκανε κόντρα στην Παναχαϊκή η Λαμία, "σκορπίζοντάς" την με 4-1.

Καλλιθέα - ΑΕΛ 0-1

Ακόμη μια νίκη, την 7η σε εννέα αγώνες πανηγύρισε η ΑΕΛ στην έδρα της Καλλιθέας. Οι "βυσσινί" επικράτησαν με 1-0 χάρη σε γκολ του Πάτο στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, μετά από σέντρα του Κουτσιανικούλη.

Η Καλλιθέα θα μπορούσε να είχε ανοίξει το σκορ στο 18' όμως στάθηκε άτυχη με τη μπάλα να βρίσκει δύο φορές το δοκάρι. Στη συνέχεια ο ρυθμός έπεσε, η ΑΕΛ κοντρόλαρε το παιχνίδι και το έφερε στα μέτρα της. Το 1-0 μένει μέχρι το φινάλε, με τους φιλοξενούμενους να παραμένουν μόνοι πρώτοι στην κορυφή της βαθμολογίας.

Λαμία - Παναχαϊκή 4-1

Με γκολ από τα αποδυτήρια ξεκίνησε το ματς η Λαμία. Ο Πίντο κέρδισε πέναλτι από αγκωνιά του Λαμπρόπουλου μόλις στο 5ο λεπτό και ήταν εύστοχος από τα 11 βήματα ανοίγοντας το σκορ. Ο Τζόκιτς στο 27' έδωσε αέρα δύο τερμάτων στους Λαμιώτες, ενώ τρία λεπτά αργότερα, ο Πίντο και πάλι με σουτ έγραψε το 3-0. Η Παναχαϊκή έδειχνε "χαμένη" από το επιθετικό κρεσέντο της Λαμίας, η οποία δεν σταμάτησε εκεί. Στο 35' ο Καραγιάννης με πλασέ έστειλε για τέταρτη φορά τη μπάλα στα δίχτυα, ολοκληρώνοντας ένα ονειρικό ημίχρονο.

Στο 49' η Λαμία έμεινε με 10 παίκτες εξαιτίας της αποβολής του Μίλος Τζόκιτς με απευθείας κόκκινη κάρτα για αψιμαχία με τον Πέδρο. Το μόνο που κατάφερε η Παναχαϊκή ήταν να μειώσει σε 4-1 με τον Σιατραβάνη στο 77'.

Ολυμπιακός Βόλου - Απόλλων Σμύρνης 1-2

Με τους τρεις βαθμούς έφυγε από το Βόλο ο Απόλλων Σμύρνης. Οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν με 2-1 του τοπικού Ολυμπιακού και "σκαρφάλωσαν" στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Το πρώτο ημίχρονο έληξε χωρίς κάποιο γκολ, όμως στο 55' ο Απόλλων ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ με κοντινό πλασέ του Χρήστου Τζιώρα. Ο Ολυμπιακός Βόλου απάντησε στο 55' με τον Σκοπελίτη, όμως ο Δεληζήσης με κεφαλιά στο 81' διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής

Αγροτικός - Αστέρας 0-0

Ζάκυνθος - Τρίκαλα 1-0

(60' Ναζίμ)

(5' Λεάντρο (πεν.), 27' Τζόκιτς, 30' Ζουλιώτης, 36' Καραγιάννης)

(66' Σκοπελίτης - 55' Τζιώρας, 81' Δεληζήσης)

14:41
Μαζί θα παρακολουθήσουμε ζωντανά την εξέλιξη των αναμετρήσεων της Football League στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής.
14:41
Στο Βόλο ενάντια στον τοπικό Ολυμπιακό δοκιμάζεται ο Απόλλων Σμύρνης, ενώ η Λαμία κοντράρεται με την Παναχαϊκή.
15:03
Σέντρα στα ματς των 15.00!
15:08
5' Λαμία - Παναχαϊκή: ΓΚΟΛ! Οι γηπεδούχοι ανοίγουν το σκορ νωρίς νωρίς με τον Λεάντρο!
15:10
Με εύστοχο χτύπημα πέναλτι το γκολ της Λαμίας.
15:11
Οι συνθέσεις των αναμετρήσεων
15:11
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Θ. ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ): Μανιάτης, Παληγεώργος, Τσολακίδης, Γκεμίσης, Μποτωνάκης, Λίτσος, Τσίγκρος, Ανδρίκος, Κακαράς, Μπλάνκο, Πλαβούκος

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Θ. ΚΑΤΣΑΒΑΚΗΣ): Ανδρούτσος, Κουκόλης, Σιάκκας, Ιωαννίδης, Τσιμίκας, Βοσκόπουλος, Κιόσε, Πόποβιτς, Μπεριάν, Ατματσίδης, Φουρτάδο
15:12
Ολυμπιακός Βόλου (Σούλης Παπαδόπουλος): Στρατηλάτης, Καρράς, Μπουτζίκος, Αρβανίτης, Νικολόπουλος, Τσιάρας, Ζέρης, Ντεπέτρις, Μοράν, Λεόν, Διαμαντόπουλος.

Απόλλων Σμύρνης (Μπάμπης Τεννές): Ταΐρης, Ψιάνος, Βαλεριάνος, Κύργιας, Δεληζήσης, Κονέ, Παρπέξ, Φατιόν, Φαρινόλα, Βάντερσον, Αλμπάνης.
15:12
Λαμία (Γιώργος Βαζάκας): Ρίζος, Ζουλιώτης, Λεάντρο, Κοντέων, Τζόκιτς, Σιλιγαρδάκης, Τσαμούρης, Καραγιάννης, Καραλής, Πίντο, Σερτζίνιο.

Παναχαϊκή (Δημήτρης Σπανός): Αθανασόπουλος, Παπανικολάου, Ασίγκμπα, Κοντοδήμος, Πινδώνης, Πέδρο, Σιατραβάνης, Μουκίδης, Μητρόπουλος, Λαμπρόπουλος Γ., Χαρτσιάς.

15:12
ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ (Παναγιώτης Διλμπέρης): Γιακουμής, Σκλιοπίδης, Αμαραντίδης, Καπίας, Σαρακατσάνος, Τσεμπερίδης, Μακρυδημήτρης, Οικόνομου, Γιάντσης, Γέσιτς, Τοπούζης.

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Γιώργος Μαραντάς): Πίτκας, Σανδραβέλης, Σπίνουλας, Ιωάννου, Φωτιάς, Κρισμάρεβιτς, Σταμογιάννος Μπουρλάκης, Σκαρτσίλας, Μίλιτς, Πέριτς.
15:12
ΖΑΚΥΝΘΟΣ (Καλίντ Καραμά): Παπαδόπουλος, Γραικός, Κουρέλλας, Ορφανίδης, Ρ. Πέττας, Κάρδαρης, Κρολ, Κυριακίδης, Κωστούλας, Νίκιτς, Ναζίμ.

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Κώστας Παναγόπουλος): Γιδόπουλος, Λαμπάκης, Νιάρος, Ζώνας, Ρεπετσάς, Μουμίν, Ριζογιάννης, Δουκάκης, Κουσκουνάς, Στεφάνοβιτς, Γκονζάλες.
15:23
Χωρίς σκορ τα υπόλοιπα παιχνίδια μετά τα πρώτα 20 λεπτά.
15:31
27' Λαμία-Παναχαϊκή: ΓΚΟΛ! O Τζόκιτς κάνει το 2-0 για τους γηπεδούχους.
15:34
30' Λαμία-Παναχαϊκή: ΓΚΟΛ! Ό,τι θέλουν κάνουν οι γηπεδούχοι στο ματς. Ο Ζουλιώτης είναι αυτή τη φορά που στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 3-0.
15:38
36' Λαμία-Παναχαϊκή: ΓΚΟΛ! Απίστευτα πράγματα στη Λαμία. Οι γηπεδούχοι φτάνουν στο 4-0 με τον Καραγιάννη!
15:48
Ημίχρονα στις αναμετρήσεις! Όπως είναι λογικό το ματς που ξεχωρίζει είναι αυτό της Λαμίας με την Παναχαϊκή, όπου οι γηπεδούχοι κάνουν πάρτι στο πρώτο μέρος, όντας ήδη στο 4-0!
16:09
Δράση και πάλι στα γήπεδα της Football League.
16:09
49' Λαμία - Παναχαϊκή: Απευθείας ΚΟΚΚΙΝΗ κάρτα στον Τζόκιτς για αψιμαχία με τον Πέδρο.
16:10
51' Πανελευσινιακός - Πανσερραϊκός: ΓΚΟΛ! Οι γηπεδούχοι ανοίγουν το σκορ με τον Μποτωνάκη.
16:14
55' Ολυμπιακός Βόλου - Απόλλων Σμύρνης: Ο Τζιώρας με κοντινό πλασέ ανοίγει το σκορ. 0-1 ο Απόλλων.
16:22
60' Ζάκυνθος - Τρίκαλα: ΓΚΟΛ! Οι γηπεδούχοι γράφουν το 1-0 με σκόρερ τον Ναζίμ.
16:23
66' Ολυμπιακός Βόλου - Απόλλων Σμύρνης: ΓΚΟΛ! Ο Σκοπελίτης ισοφαρίζει σε 1-1 για τον Ολυμπιακό Βόλου. "Φωτιά" το ματς.
16:27
Χωρίς σκορ παραμένει το Αγροτικός Αστέρας - Παναιγιάλειος.
16:42
77' Λαμία - Παναχαϊκή: ΓΚΟΛ! Μειώνουν οι φιλοξενούμενοι με τον Σάββα Σιατραβάνη.
16:43
81' Ολυμπιακός Βόλου - Απόλλων Σμύρνης: ΓΚΟΛ! Ο Δεληζήσης με κεφαλιά δίνει εκ νέου το προβάδισμα στον Απόλλωνα 1-2!
17:03
Το LIVE φυσικά συνεχίζεται με το,,, κυρίως πιάτο.
17:04
Καλλιθέα-ΑΕΛ στις 18.00 ακριβώς. Μείνετε συντονισμένοι στο LIVE της μεγάλης αναμέτρησης της 9ης αγωνιστικής της Football League.
18:01
Σέντρα στο ματς!
18:08

ΚΑΛΛΙΘΕΑ: Κατσούλης, Λεβέντης, Παγώνης, Μουκτάρης, Πίκολο, Ρουσάκης, Τεγούσης, Μπέλης, Φράγκος, Αρναρέλλης, Μασένα

ΑΕΛ:
Ξενοδόχοφ, Νικολακάκης, Μονιάκης, Γιοβάνοβιτς, Κομεσίδης, Αναστασόπουλος, Ναγιάρ, Πάτο, Κουτσιανικούλης, Ουρτάδο, Μαρουκάκης
18:08
10' Δυναμικά έχει ξεκινήσει το ματς η Καλλιθέα που απειλεί.
18:24
18' ΔΙΠΛΟ δοκάρι για την Καλλιθέα!
18:28
Παραμένει το 0-0 στην αναμέτρηση.
18:38
Οδεύουμε σιγά σιγά προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου με τις δύο ομάδες να μην έχουν καταφέρει να βρουν κάποιο γκολ. Καλύτερη πάντως η Καλλιθέα.
18:47
45+1' ΓΚΟΛ! Η ΑΕΛ ανοίγει το σκορ στην έδρα της Καλλιθέας! Το γκολ το έχει πετύχει ο Πάτο από σέντρα του Κουτσιανικούλη.
18:47
Λήξη πρώτου ημιχρόνου
19:03
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης!
19:06
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.
19:26
Έχουμε συμπληρώσει 25 λεπτά στο δεύτερο μέρος, χωρίς κάποια αλλαγή στο σκορ. Πάντα 0-1 η ΑΕΛ.
19:46
Κρατάει το σκορ η ΑΕΛ. Οδεύουμε σιγά σιγά προς τη λήξη του παιχνιδιού. Χωρίς κάποια σημαντική φάση.