Διπλό στην Βέροια με 2-0 η ΑΕΚ

Ο Τάσος Μπακασέτας πήρε από το χέρι την ΑΕΚ και την οδήγησε στη νίκη με 2-0 στη Βέροια επί της τοπικής ομάδας. Σκόρερ του πρώτου γκολ, δημιουργός του δευτέρου ενώ είχε και σουτ στο δοκάρι ο μεγάλος πρωταγωνιστής της Ενωσης η οποία όμως έχασε τον Αλμέιδα. Καλές στιγμές και οι γηπεδούχοι.

Simoes mantalos ACTION IMAGES PRESS AGENCY

Ο Άκης Γεωργίου γράφει από τη Βέροια για το τούβλο του Τάσου Μπακασέτα στο πρώτο ημίχρονο και το γκολ του Ρόναλντ Βάργκας λίγο πριν το φινάλε ήταν αρκετά για να δώσουν στην ΑΕΚ τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα, ωστόσο η "Ένωση" θα μπορούσε να είχε τελειώσει το ματς και πολύ νωρίτερα.

Η ΑΕΚ έκανε το δύο στα δύο στη Βέροια δείχνοντας χαρακτήρα και στην επαρχία περνώντας με σχετική άνεση το εμπόδιο της τοπικής ομάδας, βάζοντας άλλους τρεις βαθμούς στο σακούλι και ούσα… συνεπής ως προς την ταμπακιέρα.

Η «Ένωση» μπήκε μουδιασμένη στα πρώτα λεπτά του αγώνα με τη Βέροια αλλά σιγά-σιγά ίσιωσε την κατάσταση στο πρώτο μέρος, κυκλοφορώντας καλύτερα τη μπάλα μπροστά και βρίσκοντας κάποιες πολύ καλές ευκαιρίες. Η «Ένωση» είχε δύο δοκάρια στο πρώτο μέρος με Μάνταλο και Μπακασέτα, ενώ ο τελευταίος (με απευθείας εκτέλεση φάουλ που κέρδισε ο πρώτος) κατάφερε να ξεκλειδώσει τη Βέροια και να δώσει το προβάδισμα στους «κιτρινόμαυρους» με ένα συστημένο… τούβλο που δεν κατάφερε να σταματήσει ο Λόπεζ.

Το γκολ-φάουλ του Μπακασέτα ήταν το πρώτο του επίσημο τέρμα με τη φανέλα της ΑΕΚ. Το έψαχνε αρκετό καιρό (από τους αγώνες με τη Σεντ Ετιέν και κάποια φιλικά), στη Βέροια του βγήκε και άνοιξε λογαριασμό.

Βέβαια υπήρξαν και άσχημα αφού αντικαταστάθηκε για δεύτερη συνεχόμενη εβδομάδα αναγκαστικά λόγω τραυματισμού ο Ούγκο Αλμέιδα. Ο Τιμούρ έβαλε στη θέση του Πορτογάλου τον Βάργκας λίγο πριν βγει το ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος οι «κιτρινόμαυροι» μπήκαν με κάπως… χαμένα πατήματα -όπως και στο πρώτο- και σιγά-σιγά ανέβαζαν το ρυθμό τους, ωστόσο το αρνητικό -στο μεσοαμυντικό κομμάτι- είναι ότι έδωσαν κάποιες ευκαιρίες στον αντίπαλο να ισοφαρίσει, κυρίως με σουτ έξω από την περιοχή και με τον Καπετάνο να παλεύει ανάμεσα στα στόπερ.

Ο Κετσπάγια μετά την αποχώρηση του Αλμέιδα αποφάσισε να παίξει χωρίς σέντερ φορ κρατώντας τον Μπακασέτα σε όλη τη διάρκεια του ματς και αφήνοντας τους Πέκχαρτ-Αραβίδη στον πάγκο, γεγονός που έχει κι αυτό τη σημειολογική σημασία του. Σε όλο το δεύτερο μέρος η «Ένωση» έψαξε τις φάσεις για να τελειώσει το ματς, κάτι που κατάφερε λίγο πριν το φινάλε με τον Βάργκας να νικάει σε δεύτερο χρόνο τον Λόπεζ και να «κλειδώνει» το διπλό, αφού η ΑΕΚ θα μπορούσε να έχει τελειώσει το ματς πολύ νωρίτερα. Μεγάλη και η συνεισφορά του Πατίτο ο οποίος έκανε... πλάκα στην αριστερή πλευρά και δημιούργησε αρκετές προϋποθέσεις για να γίνει η ομάδα του επικίνδυνη.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

ΒΕΡΟΙΑ (Βοσνιάδης): Λόπεθ, Βασιλαντωνόπουλος, Αραγονέ, Ναβαλόφσκι (81’ Βίτι), Μαραγκός, Παπαστεριανός, Παπαδόπουλος, Σαρπόνγκ (46’ Κάλβο), Άρτσε (71’ Μιλίεβιτς), Μαρτίνεθ, Καπετάνος.

ΑΕΚ (Κετσπάγια): Ανέστης, Γκάλο, Λέσκοτ, Τσιγκρίνσκι, Ντίντακ, Σιμόες (82’ Λαμπρόπουλος), Γιόχανσον, Μάνταλος, Μπακασέτας, Πατίτο, Αλμέιδα (41’ Βάργκας).

Σκόρερ: 0-2 (Μπακασέτας 18'), 0-2 (Βάργκας 87').

19:50
Καλησπέρα σε όλους και όλες. Δέκα λεπτά θέλουμε ακόμα για τη σέντρα στο παιχνίδι μας.
19:52

ΒΕΡΟΙΑ (Βοσνιάδης): Λόπεθ, Βασιλαντωνόπουλος, Μαλόν, Ναβαλόφσκι, Μαραγκός, Παπαστεριανός, Παπαδόπουλος, Σαρπόνγκ, Σισίνιο, Άρτσε, Καπετάνος.

ΑΕΚ (Κετσπάγια): Ανέστης, Γκάλο, Λέσκοτ, Τσιγκρίνσκι, Ντίντακ, Σιμόες, Γιόχανσον, Μπακασέτας, Ροντρίγκες, Μάνταλος, Αλμέιδα.

19:54
Ο Αντρέ Σιμόες επιστρέφει στην αρχική ενδεκάδα της ΑΕΚ και παίρνει τη θέση του Λαμπρόπουλου. Οπότε το δίδυμο Σιμόες - Γιόχανσον κάνει ξανά την εμφάνιση του.
20:02
Σέντρα στο παιχνίδι μας!
20:02
Αρκετοί φίλοι της Ένωσης έχουν πάει στο γήπεδο.
20:03
Ένας άτυχος φίλος της ΑΕΚ τραυματίστηκε σοβαρά στο κεφάλι μετά από πτώση του από την κερκίδα. Ευτυχώς σηκώθηκε, αλλά μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο.
20:04
Για όσους ποντάρουν ο Αλμέιδα είναι μία καλή περίπτωση. Έχει και τη φόρμα με το πλευρό του.
20:05
Μπορεί να έφαγε έξι γκολ από τον Ολυμπιακό, αλλά δεν έχει τόσο κακή ομάδα η Βέροια που έχει μπει δυνατά στο σημερινό παιχνίδι.
20:08
Να που η Βέροια απειλεί την ΑΕΚ. Ο Άρτσε είχε ένα δυνατό σουτ πάνω από τα δοκάρια. Ανοιχτό το παιχνίδι μας με το καλημέρα.
20:09
Επτά γκολάκια στα δυο ματς που προηγήθηκαν. 2-0 ο Πανιώνιος την Ξάνθη και 3-2 ο Πλατανιάς τον Λεβαδειακό.
20:11
Παραλίγο να σκοράρει ο Γιόχανσον νωρίτερα με το κεφάλι, αλλά ο Λόπεθ του πήρε την μπουκιά από το στόμα. Και αυτός καλός για όσους ποντάρουν.
20:13
Διπλή τρομερή ευκαιρία για την ΑΕΚ στο 13ο λεπτό. Ο Μάνταλος αρχικά έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι ολομόναχος στο ύψος της μικρής περιοχής. Στη συνέχεια ο Αλμέιδα με το κεφάλι αστόχησε από κοντά.
20:14
Ταρνανας : Έλα ΑΕΚΑΡΑ , γκολ πριν το ημίχρονο...τους έχουμε! Δοκάρι πατιτο!
20:14
Όντως καλό για ποντάρισμα και δίνει 1.67
20:16
Συμπληρώσαμε 15 λεπτά αγώνα και το γκολ για την ΑΕΚ είναι θέμα χρόνου.
20:17
Ο Μάνταλος που έστειλε νωρίτερα τη μπάλα στο δοκάρι
20:18
Γκολ (19'): Ο Τάσος Μπακασέτας έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Κάτι που έκανε και στον Πανιώνιο. Ευθύνη έχει βέβαια κι ο Λόπεθ.
20:19
Aris : Pisteyetai oti i fetini AEK mporei na parei to prwtathlima?
20:20
Το πρωτάθλημα θα κριθεί στα ντέρμπι. Τα ματς με τους "μικρούς" όπως βλέπεις θα τα πάρουν εύκολα ή δύσκολα. Η ΑΕΚ βέβαια δείχνει ικανή για μεγάλα πράγματα.
20:20
Ταρνανας : Γκοοοοοολ ΑΕΚΑΡΑΑΑΑΑΑ
20:21
Όποιος άκουσε νωρίτερα πληρώθηκε το 1,67 στο στοίχημα.
20:21
Αυτός ο Λόπεθ φέτος θα την κάψει την Βέροια. Πέρσι έκανε "τίμιες" εμφανίσεις, αλλά δεν έχει ξεκινήσει καλά. Έχει και λίγα κιλάκια παραπάνω...
20:22
Γλύτωσε την κάρτα ο Αλμέιδα που πάτησε έναν αντίπαλο. Δεν χρειάζονται αυτά.
20:23
παναγιωτης : τι αποψη εχεις για τα μπακ της αεκ?
20:24
Ο ανταγωνισμός κάνει πάντα καλό. Ειδικά από την αριστερή πλευρά είδες πως ανέβηκε ο Ντίντακ Βιλά μετά τις καλές εμφανίσεις του Ντίαζ.
20:24
Ταρνανας : Τα ντέρμπι είναι κυριως για την ψυχολογία κατά τη γνώμη μου. Για το πρωτάθλημα νομίζω πως είναι πολύ νωρίς.
20:25
Έτσι ακριβώς. Η ψαλίδα έχει ανοίξει αρκετά ανάμεσα σε μεγάλους και μικρούς.
20:25
Παραλίγο να το βάλει ο Αλμέιδα, αλλά ήταν σε θέση οφσάιντ (25').
20:26
Το ζευγάρι Αλμέριδα - Λόπεθ έχει ενδιαφέρον. Πολλά κιλά... μπάλα.
20:26
Η Βέροια έχει ισορροπήσει το παιχνίδι επιθετικά τουλάχιστον. Στην άμυνα... τρικυμία.
20:28
Ο Καπετάνος σούταρε μόνος, αλλά ο Σιμόες πάνω στην γραμμή κράτησε το μηδέν για την ΑΕΚ. Τραγική έξοδος από τον Ανέστη.
20:29
Ροντέο το παιχνίδι παιδιά! Πάνω-κάτω η μπάλα με τις δυο άμυνες να βρίσκονται σε κακή μέρα.
20:30
Συμπληρώσαμε 30 λεπτά αγώνα.
20:30
daffy7 : πολυ καλο το φαουλ του μπακασετα.
20:31
Γενικά η ΑΕΚ έχει πολλούς παίκτες για τις στημένες μπάλες.
20:32
Να και ο Μπακασέτας που μας έστειλε ταμείο #οθεοςνατονεχεικαλα
20:33
Χαλαρές και οι δυο ομάδες τακτικά. Βοηθάει βέβαια η Βέροια σε αυτό.
20:34
Ταρνανας : Ήταν πέναλτυ στον μπακασετα;
20:34
Δεν φάνηκε κάτι από το ριπλέι που είδαμε. Θα το δούμε και αργότερα όμως.
20:36
Την ίδια ώρα στο ΟΑΚΑ έχει... μπάσκετ
20:37
Κι άλλη ευκαιρία για την Βέροια! Σέντρα από τα αριστερά, ο Σάρπονγκ μόνος θα στείλει τη μπάλα άουτ! Ο Αλμέιδα απλά τον κοιτούσε στα... μάτια.
20:38
Ο Αλμέιδα έκανε νόημα στον πάγκο και ζήτησε αλλαγή! Πονάει στην μέση του ο Πορτογάλος.
20:39
Γιάννης HULL CITY Tigers : Η Βέροια πήρε πιστοποιητικό ?
20:39
Αν εννοείς άδεια συμμετοχής ναι. Όλα καλά.
20:39
Ταρνανας : Ο Αλμειδα κλαταρε.
20:40
Είναι μέρες που αισθάνεται ενοχλήσεις στη μέση του. Όσο άντεξε. Ο Βάργκας θα μπει στη θέση του! Ούτε Πέκχαρτ, ούτε Αραβίδης!
20:41
Πέντε λεπτά ακόμα μέχρι το πρώτο ημίχρονο.
20:42
Άναρχο ποδόσφαιρο. Κακό ποδόσφαιρο και από τις δυο ομάδες. Απλά η ποιότητα της ΑΕΚ κάνει τη διαφορά.
20:42
felippe : kalos ta paidia ti exoume edo
20:42
Άραξε φίλε, θα κόψουμε και καρπούζι σε λίγο.
20:43
Δοκάρι η ΑΕΚ! Το δεύτερο στο πρώτο ημίχρονο με τον Μπακασέτα αυτή τη φορά. Ο Λόπεθ άγγιξε ελάχιστα τη μπάλα.
20:44
Ταρνανας : Πιο επικίνδυνη γίνεται η ΑΕΚ πλεον.
20:44
Ε ναι, είπαμε πως υπάρχει διαφορά ποιότητας. Αλλά πίσω τρικυμία.
20:44
Γιωργος : τι γινεται με τον αραβα..?γιατι δεν τον βαζει?κριμα που δεν τον στιριζει ο κετσπαγια
20:45
Είναι ένα καλό ερώτημα. Ίσως θέλει ένα από τα κομβικά γκολ του Βάργκας για να κλειδώσει το παιχνίδι.
20:46
Τελευταίο σφύριγμα για το πρώτο ημίχρονο! Η ΑΕΚ προηγείται με 1-0 χάρη στο γκολ-φάουλ του Μπακασέτα.
20:46
felippe : orea h aek mprosta elpizo na kerdisri den m aresei to paignidi ths den katarizei ton agona
20:47
Το είπαμε και πριν. Είναι άναρχο παιχνίδι και από τις δυο ομάδες. Η ΑΕΚ έχει πρόβλημα πίσω και η Βέροια θα μπορούσε να πετύχει ένα γκολ.
20:51
Σε άλλα νέα, ο Μαζουακού τα άκουσε για τα καλά στο twitter από τους φίλους της Γουέστ Χαμ για ένα ανόητο πέναλτι που έκανε #σχολιαγιαγκιρτζικησε3-2-1
20:52
Επίσης σαν σήμερα γεννήθηκε ο Ντέμης Νικολαΐδης. Διαβάστε το καταπληκτικό αφιέρωμα ΕΔΩ
20:52
kostas : υποτίθεται ότι ο Κετσπάγια θα έφτιαχνε αμυντικογενή ομάδα και υποτίθεται πήραμε Τσιγκρίνσκι και Λέσκοτ για να δέσει η άμυνα και τελικά αντί να μας βγει το αμυντικό κομμάτι μας βγαίνει το επιθετικό; Σαν να μην δουλεύει κάτι καλά.
20:53
Θέλουν χρόνο και είναι λογικό. Ο Λέσκοτ πάντως έκανε τις γκάφες του στην Αγγλία. Ειδικότερα τα τελευταία χρόνια. Είναι και πατημένα 34 μην το ξεχνάμε.
20:54
Ταρνανας : Το γεγονός ότι γκρινιαζουμε για το ποιόν έβαλε ή δεν έβαλε ο Τιμουρ, αποδεικνύει ότι φέτος ή ομάδα απέκτησε ουσιαστικό βάθος στον παγκο
20:55
Σωστός ο φίλος. Έχει βάθος η ΑΕΚ στον πάγκο της. Απλά έχει και λιγότερα ματς σε σχέση με ΠΑΟΚ, ΠΑΟ, ΟΣΦΠ. Οπότε ο Κετσπάγια πρέπει να επιλέξει σωστά.
20:57
Σωστός ο φίλος!
20:58
Τι παίζουμε τώρα στο δεύτερο ημίχρονο; Επόμενο γκολ μέχρι το 60' είναι καλή επιλογή.
20:59
Ταρνανας : Ούτε για το πέναλτυ ειπες τελικά, ούτε καρπούζι εκοψες. 0/2 .
21:00
Είσαι σκληρός μαζί μου φίλε, αλλά σε στηρίζω.
21:00
ΓΙΩΡΓΟΣ : Η ομαδα εχει 4 ματς φετος παιξει. Και ηδη βαζει ευκολα πολλα γκολ. Σε δυο μηνες θα χαριζει 4ρες στον καθε ενας που θα πετυχει...
21:01
Ομάδα που σκοράρει μην την φοβάσαι!
21:01
Αλλαγή με το καλημέρα η Βέροια. Τόνι Κάλβο μέσα, Σάρπονγκ έξω.
21:02
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο!
21:04
Δυο καλές ευκαιρίες για την Βέροια στο δεύτερο μέρος με τον Κάλβο.
21:04
Ταρνανας : Θα σου αφιερωσω το 0-2 του μπακασετα !
21:04
Έτσι!
21:06
Μιλάει και ο Κυριάκος ταυτόχρονα. Θα μειώσει την ΕΡΤ 50% στο λογαριασμό της ΔΕΗ. Από 3 ευρώ περίπου στο 1.5! Σωθήκαμε!
21:06
Μάριος θηβα : Αδέρφια Όχι γκρίνιες....νωρίς είναι ακομα.
21:06
Οι νίκες να έρχονται, οι βαθμοί στο σακούλι και όλα καλά.
21:07
Μπλοκαρισμένη η ΑΕΚ στο δεύτερο ημίχρονο. Η αλλαγή του Κάλβο έχει βοηθήσει πολύ την Βέροια.
21:08
Βλέπουμε πιο σοβαρό ποδόσφαιρο στο δεύτερη ημίχρονο. Είναι και το σκορ έτσι που βοηθάει.
21:10
Ο Καπετάνος χτύπησε άτσαλα τον Βάργκας. Σκληρό το παιχνίδι εδώ και λίγα λεπτά. Δεν είδε την κάρτα ο έμπειρος επιθετικός.
21:10
Νωρίτερα η Βέροια είχε την ευκαιρία να βγει με παίκτη τετ-α-τετ, αλλά η πάσα δεν δόθηκε ποτέ.
21:11
Νέα ευκαιρία για την Βέροια! Σέντρα από τα αριστερά του Κάλβο, ο Καπετάνος παραλίγο να σκοράρει! Ο Ανέστης βγήκε και κράτησε.
21:12
Μεγάλο το πρόβλημα για την ΑΕΚ από τα δεξιά στα τελευταία λεπτά. Φωνάζει και ο Κετσπάγια να ξυπνήσουν οι παίκτες του.
21:13
Pinas : 0_3
21:13
Δεν ξέρω για 0-3, αλλά για όβερ πάει.
21:14
Ο Κάλβο έχει προκαλέσει τεράστια προβλήματα στην ΑΕΚ.
21:15
Κετσπάγια και στο βάθος ο Βοσνιάδης
21:16
Καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Ο Μπακασέτας έστρωσε στον Βάργκας που σούταρε άουτ. Θα μπορούσε να δώσει πιο γρήγορα τη μπάλα ο πρώτος.
21:16
Tasos : Μήπως θα ήταν καλη κινηση να βγει ο Σιμοες,να μπει ο Αραβιδης και να οπισθοχωρήσει ο Μανταλος;Δεξι εξτρέμ Αραβας και κρυφό φορ Μπακασετας πίσω από Βάργκας;
21:17
Είναι και αυτό μία καλή λύση. Βέβαια στο κέντρο θα υπάρξει κενό.
21:18
gohn : ισοπαλια το ματσ
21:18
Πιστεύω έστω και δύσκολα θα βάλει και δεύτερο γκολ η ΑΕΚ.
21:19
Θα μπει ο Πλατέλλας σε λίγο στη θέση του Πατίτο. Ο Αργεντινός έχει εξαφανιστεί εδώ και αρκετά λεπτά.
21:19
Να και η αλλαγή. Μέσα ο Πλατελλίνιο!
21:20
Ταρνανας : Το διπλό έχει κλειδώσει, και κατάπιε το κλειδί ο Τσιγκρινσκι.
21:20
Φίλε μας έδωσε ιδέα για τίτλο!
21:21
Νέα καλή στιγμή για την Βέροια. Ο Λέσκοτ δεν μάρκαρε σωστά τον Καπετάνο, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
21:21
daffy7 : Εγω βλεπω κινηση συνεχεια απο βεροια
21:22
Σωστός ο φίλος. Ανοιχτό το παιχνίδι.
21:22
Ο Πλατέλλας έφυγε στην κόντρα μετά από πάσα του Μπακασέτα, αλλά άργησε να σουτάρει και τον έκοψαν τελευταία στιγμή.
21:23
Νικος : ο Τιμουρ παει για το αποτελεσμα χωρις πολλα ρισκα και καλα κανει
21:23
Αν έρθει 1-1 να σε δω μετά.
21:23
Πανος γιαννενα : Συγγνωμη η Βεροια δεν ανηκει πια στην Ελλαδα?Γιατι περιγραφετε τον αγωνα λες και παιζει η ΑΕΚ με καποια ξενη ομαδα?
21:24
Φίλε μου στο ξεκίνημα είπαμε πως η Βέροια δεν έχει κακή ομάδα και ας μην ξεκίνησε καλά. Διαθέτει κάποιες εξαιρετικές μονάδες.
21:24
Συμπληρώσαμε 68 λεπτά αγώνα.
21:25
10(2) - 8(4) οι τελικές προσπάθειες υπέρ της Βέροιας.
21:26
Μανωλης : Γιωργο για αλλο εναν αγωνα ο Πατιτο κανει πραγματα και θαυματα ισως η πιο πετυχημενη κινηση απο το τιμ της αεκ
21:26
Φίλε μου ξεκίνησε καλά, αλλά έπεσε η απόδοση του. Είναι ο κλασικός Λατίνος που ξέρει μπαλάρα, αλλά χάνεται για μεγάλα διαστήματα.
21:26
Σουτ του Μπακασέτα έξω από τη μεγάλη περιοχή, ο Λόπεθ σε κόρνερ!
21:28
Κέρδισε ένα στημένο η ΑΕΚ, αλλά δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί κάτι. Φωνάζει ξανά ο Κετσπάγια στον πάγκο.
21:29
Ο Μίλιεβιτς πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στη θέση του Άρτσε
21:30
Στο 2.00 το όβερ 1.5 γκολ στο παιχνίδι.
21:31
blanco21 : συγκινητικες στιγμες στο οακα για τον τεραστιο αυτον αθλητη.
21:31
Πραγματικά φίλε μοναδικές στιγμές στο ΟΑΚΑ για έναν τεράστιο αθλητή. Μακάρι όλοι να σκεφτόντουσαν όπως εσύ.
21:32
Κίτρινη στον Βάργκας για μαρκάρισμα στον Παπαστεργιανό.
21:34
Ροντέο το παιχνίδι!
21:35
Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Πλατέλλας μπροστά από το σημείο του πέναλτι έστειλε τη μπάλα άουτ!
21:35
felippe : h veroia ta isofarisei me auto ton rytmo h aek asundeth
21:36
Λες να τιμωρηθεί στο τέλος για τις ευκαιρίες που χάνει; Το έχουμε δει αρκετές φορές.
21:36
Συμπληρώσαμε 80 λεπτά αγώνα.
21:37
Σιμόες έξω, μέσα ο Λαμπρόπουλος για την ΑΕΚ.
21:38
Αλλαγή και για την Βέροια. Βίτι μέσα, Ναβαλόβσκι έξω.
21:38
Μανολο : Νομιζω το Χ αξιζει και στις 2 ομαδες...
21:38
Και οι δυο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες τους. Απλά η ΑΕΚ είχε τα δοκάρια.
21:39
stam : εχουμε ενημέρωση για την κατάσταση του Αλμέυντα?
21:39
Έχει πρόβλημα στη μέση φίλε μου. Θα φανεί αργότερα αν έχει γίνει μεγαλύτερη ζημιά.
21:40
Ταρνανας : Πρώτα θα κάνει χωριστρα στο κεφάλι του ο Τιμουρ και μετά θα φάμε γκολ απόψε.
21:40
Το σχόλιο της βραδιάς. Για όσους έχουν χιούμορ.
21:40
Έξι λεπτά ακόμα. Πιέζει η ΑΕΚ που έχει ανεβάσει στροφές.
21:41
Στέλιος Κολιαριδης : Είναι ή ίδια ή βεροια όπως κ με τον ολυμπιακό?
21:41
Το είπαμε και στην αρχή. Αν η ΑΕΚ έκανε δυο γκολ ακόμα στα δοκάρια που είχε, θα βλέπαμε άλλο παιχνίδι.
21:42
Κερδίζει έξυπνα χρόνο ο Λέσκοτ που προωθήθηκε.
21:43
Γκολάρα ο Βάργκας με διπλή προσπάθεια. Με τη φάση να ξεκινά από τον Ντίντακ.
21:43
Αν μας ακούσατε πριν, θα πήγατε ταμείο με σούπερ απόδοση για το όβερ 1.5 γκολ.
21:44
Κωστακης : η αεκ περιπατο κανει απλα και καθαρα πηρε το διπλο
21:44
Διαφωνώ στο "περίπατο". Κινδύνευσε και μάλιστα σοβαρά και πιστεύω θα το επισημάνει ο Κετσπάγια αργότερα.
21:45
παναγιωτης : ποιος φταει περισσοτερο για αυτο το χαλι?
21:45
Πάντως όχι η Μέρκελ. Αυτό είναι τσεκαρισμένο.
21:45
Στο 5.20 το όβερ! Για τους "τρελούς".
21:46
Κόρνερ για την Βέροια στο 90ο λεπτό!
21:47
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων στο παιχνίδι μας. Η ΑΕΚ αγκαλιά με τη νίκη και το 2 στα 2.
21:47
Κόρνερ για την ΑΕΚ τώρα!
21:49
Ενάμισι λεπτό ακόμα.
21:51
Η ΑΕΚ ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο διάστημα και δίκαια κέρδισε. Απλά στην αρχή του δευτέρου μέρους... μπλόκαρε. Θέλει δουλειά πίσω στην άμυνα ειδικότερα για τα ματς με πιο δύσκολους αντιπάλους.