Η Ίντερ ξανά στο Champions League με μία τρελή, τρελή ανατροπή!

Η Ίντερ έκανε το δρομολόγιο κόλαση-παράδεισος μέσα σε ελάχιστα λεπτά και με απίστευτη ανατροπή στο φινάλε νίκησε 3-2 την Λάτσιο στην Ρώμη και άρπαξε το τελευταίο εισιτήριο για το Champions League (VIDEO)!

H μεγάλη επιστροφή της Ίντερ (μετά από απουσία χρόνων) από το Champions League είναι πλέον γεγονός. Η ομάδα του Λουτσιάνο Σπαλέτι πήγε στην Ρώμη με αυτοσκοπό τη νίκη για να έπαιρνε εκείνη την 4η προνομιούχο θέση στη βαθμολογία μέσα από τα χέρια της Λάτσιο και ενώ βρέθηκε με την πλάτη στον τοίχο, χάνοντας 2-1 από το 41ο λεπτό, τα καταφερε.

Το έκανε μάλιστα με τρόπο ασύλληπτο: στο 78' ο Ικάρντι ισοφάρισε με πέναλτι κάνοντας το 2-2, ένα λεπτό αργότερα ο Λούλιτς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη και στο 81' ο Βεσίνο έστειλε τους "νερατζούρι" στον... παράδεισο με κεφαλιά!

Η Ίντερ ισοβάθμησε στην 4η θέση με την Λάτσιο έχοντας αμφότερες 72 πόντους όμως πηγαίνει Champions League υπερτερώντας στα μεταξύ τους ματς! "Επιστρέψαμε! Η Ίντερ είναι εδώ", ήταν το μήνυμα των Μιλανέζων μέσω Twitter...